SSA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SSA FORUM

78.46.38.180:27012
 
PrijemPortalliTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Novosti iz svijeta muzike

Ići dole 
4 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 9:22 am

„Ateist rep“ na turneji po bivšoj Jugi


Novosadska grupa „Ateist rep“ objavila je pre desetak dana svoj prvi DVD u skoro dve decenije dugoj karijeri. Na ovom izdanju pod nazivom „Live in KST“ nalaze se 34 pesme među kojima su njihovi stari i novi hitovi: „Blu trabant“, „Wartburg limuzina“, „Štrikanje“, „Pritilend“, „Lopovi i žace“... Osim nastupa iz beogradskog KST-a, na DVD-u se nalaze i numere sa nastupa u Puli i Splitu.

Povodom ovog izdanja „Ateisti“ kreću na turneju na kojoj će u narednom periodu obići više od dvadeset gradova bivše Jugoslavije. Inače, novosadski pank sastav „Ateist rep“ jedan je od retkih bendova koji osim što ima podršku fanova u Srbiji, veoma je popularan u Hrvatskoj. Mesta koja će obići na predstojećoj turneji su: Bački Petrovac (11. 1. „Rebels“), Bečej (19. 1. „Floyd“), Zagreb (24. 1. „KSET“), Pula (25. 1. „Uljanik“), Karlovac (26. 1. „Coyote bar“), Beograd (2. 2. „Living room“), Niš (8. 2. Pravni fakultet), Smederevo (9. 2. „Street fighter“), Pančevo (16. 2. Dom omladine), Kutina (29. 2. „Baraka“), Osijek (1. 3. „Klub mini teatar“), Rijeka (4. 4. „Stereo dvorana“) i Split (5. 4. „Kocka).
„Ateisti“ će na ovim koncertima svirati i neke od novih pesama koje spremaju za novi album, a koji bi trebao ove godine da bude završen.


Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 9:23 am

Za „Cepeline“ karta 7.500 funti

Autor: E.B. | 09.01.2008

Najskuplje ulaznice za koncert koje su se mogle naći kod britanskih onlajn preprodavaca 2007. godine bile su karte za povratnički nastup rok benda „Led Cepelin“.

Pozivajući se na podatke jednog od vodećih sajtova za preprodaju ulaznica „Sitvejv“, dnevni list „Gardijan“ piše da su ulaznice, čija je cena inače bila 125 funti (168 evra), kod preprodavaca dostizale cenu od čak 7.525 funti (10.103 evra).
Na drugom mestu najskupljih koncertnih ulaznica koje su se mogle naći u preprodaji 2007. godine u Velikoj Britaniji su karte za nastup Barbre Strajsend, takođe u areni „O2“. Ulaznice za koncert američke pevačice dostizale su cenu od 1.000 funti (1.342 evra).
Karte za nastup benda „Igls“ (Eagles) u londonskoj sali „IndigO2“ preprodavane su za 990 funti (1.330 evra), dok su se ulaznice za koncert „Tejk deta“ (Take That) plaćale po ceni od 610 funti (820 evra).


Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 9:25 am

Maideni u Hrvatskoj??? da..da...
Maiden confirm CROATIA show
Published: December 19, 2007

Iron Maiden are very pleased to announce they will be performing at the Split City Stadium in Split, Croatia on Sunday 10th August as part of their Somewhere Back In Time World Tour 2008.

Steve Harris says "This will be our very first visit ever to the city of Split and we're very excited about getting there to play on this tour. We have visited Croatia only a couple of times before, both times in Zagreb much further north in the country. The first time was way back in 1986 and last time on the 'Give Me Ed' tour 3 or 4 years ago. So to us this will just be like playing somewhere new for the first time which always gets us going on stage and I'm sure many of our friends from Zagreb will be making the trip down south for this special show."

Tickets go on sale to the public at midday on Thursday 20th December.

web: www.ticketpro.hr
e-mail: ticketpro@ticketpro.hr
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Djordje Balasevic~''zivimo u licemernoj zemlji''   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 9:27 am

Kantautor Đorđe Balašević za „Blic“ govori o muzici, filmu, politici...
Živimo u licemernoj zemlji
Autor: Neven Džodan | 07.01.2008 - 00:01




Đorđe Balašević, poznati kantautor, obradovao je nedavno svoju publiku sa četiri iznenadna koncerta. Uskoro će početi da snima i film „Kao rani mraz“, nova knjiga lagano napreduje, a njegova borba s vetrenjačama ne prestaje. U intervjuu za „Blic“ Đole govori o životu u Srbiji, muzici i kaže da mu je prošla godina bila jedna od najgorih...

U kojoj je fazi rad na filmu „Kao rani mraz“?
- Ogroman je posao oko priprema, ali male sabotaže, smicalice, ometanja ukazuju nam na to da smo na dobrom putu da snimimo film kakav se od nas i očekuje. Otežava nam to što ne želimo ikog da prevarimo, da se talimo, što iza nas ne stoji neka perionica love ili kontroverzni lobi koji kontroliše sve od donošenja ustavnih amandmana pa do učinka prosjaka na semaforima. Kad smo mu pomenuli „diskreciono pravo“, ministar kulture nas je diskretno uputio na kraj reda, uz objašnjenje da „iz tog kabineta želi da izađe čistog obraza“. Bez brige, prijavićemo se i na taj konkurs, pa i mi o svom obrazu pomalo brinemo nekih tridesetak Javnih Godina, sedam i po ministarskih mandata...

Jesu li sve uloge podeljene i ko je na spisku glumaca?
- Kasting je obavljen, biće puno klinaca, kako je i obećano, a od prijatelja kojima smo se prvima obratili svoj načelni pristanak su nam dali Miki Manojlović, Svetozar Cvetković, Peđa Bjelac iz Praga, pa zatim Mira Banjac, dakako, koja je ponudu da igra skeledžiju prihvatila oduševljena što će opet glumiti „muškaraču“. Posebno smo zamolili Đuzu Stoiljkovića da nađe malo vremena za nas, a iz naše porodice prošle su dve devojke, Jovana i Olivera, s tim da ovu drugu još nagovaramo jer je prezauzeta producentsko-organizacionim obavezama.

Da li je Rade Šerbedžija prihvatio javnu ponudu da učestvuje u filmu i da li ćete možda 8. januara na njegovom koncertu održati i prvu javnu probu?
- Radetu sam odavno rekao da uloga Vase nije pisana za njega, nego je pre pisana „po njemu“, kao da mi je pozirao za nju. Naše porodice prijateljuju „na svim nivoima“, i žao mi je što se zbog (uglavnom Radetove) zauzetosti viđamo tako retko. Bili smo svega par puta i na sceni zajedno, ali hemija koja se pri tom desila govori da nam probe ne trebaju. Nas dvojica smo probali sve što vredi probati u ovom životu...

Kakav je utisak na vas ostavio ponovni susret s publikom u Centru „Sava“?
- Beograd mi je važniji nego što se čini i ne želim da mi i te uspomene budu naružene. Pojavio sam se kao gost kod dva prividno različita prijatelja, kod Miroslava u „Areni“, pred petnaestak hiljada narodnjaka, i kod Radeta, u Centru „Sava“, na svom terenu, gde sam izborio sto dvadeset i nešto pobeda zaredom i oba puta sam dočekan od publike kao rođak. No, nekim rođacima se i radujemo zato što ih viđamo samo par puta godišnje? Ne mislim da ću skoro raditi koncert u Beogradu, a trudiću se da se ni kao gost ne navadim. Dok me ne zaborave pomodari koji su na koncerte dolazili jer je to u trendu, a pre nego što me zaborave svi oni koji su novogodišnjim čarolijama doprinosili i više nego ja...

Pred kraj prošle godine napravili ste mini-turneju. Kako je došlo do toga?
- Ta „publika“ ima srce koje se izdaleka čuje, nema potrebe da se opipavamo. Nastupam kad me se ljudi zažele, i kad se ja zaželim njih. Imam neke zamisli oko knjige koju dovršavam, i to se potrefilo sa pozivima prijatelja iz Gradske kuće u Subotici, Ješe iz Inđije, i Boguna iz Bača. Kad su me zvaničnici Centra „Sava“ zbunjeno pitali otkud to da gostujem u Baču, odgovorio sam im: Pa kad je sala u Selenči zauzeta? Raka Radović, predsednik opštine Trstenik, sačekao nas je pred crkvom, čuvajući nam mesto za parking. Primali su me kojekakvi predsednici, ali to nisam doživeo. Vejao je sneg, izgledalo je da se društvo skupilo oko klavira, a meni je, eto, zapao mikrofon. Nije to bila turneja, niti će se nastaviti, četiri recitalčića, ništa više...

Kakav je osećaj kada vam sedam godina nakon demokratskih promena u Srbiji zabrane koncert?
- Ništa senzacionalno. Otkad je krajem devedesetih u novosadskom radiju na staklu režije okačena cedulja „Balaševića ne emitovati!“, ništa me više ne pogađa. U slučaju Stare Pazove jednostavno su neki lokalci hteli da se malo dodvore gazdama, ne konsultujući ih prethodno. Naravno da je „sa vrha“ stigao demant i poziv da nastupim „kad god želim“. Vučić je dovoljno perfidan da zna da je najsigurnije da neću nastupiti ako me on pozove. Ovakav sam i onakav, ali nema tih trista soma evra za koje ću ja zaplesati ponoćni valcer s radikalkom. Ništa lično, nema tu ni mržnje ni zadojenosti, samo malo preostalih principa. Žao mi je Stare Pazove, dobra je to varoš, ne zaslužuje predsednika koji se bavi „podobnostima“. Publiku u Inđiji podsetio sam na dva stuba s anđelima koja su podignuta u znak zahvalnosti na mestu gde se u tamo nekom veku epidemija kuge zaustavila pred obližnjom Rumom. Rekoh im da je neka mentalna kuga krenula prema njima preko Zemuna, Batajnice, obe Pazove, i da dižu stubove s anđelima kod motela „Volan“, dok je još vreme. Imam ja gde, imaju valjda gde i Pazovčani, oni najbolje znaju...

Šta mislite o političkoj situaciji, da li podrška Tadiću znači vaš ozbiljniji politički anganžman?
- Podrška Borisu je pitanje doslednosti, i dao bih je svakom kandidatu s ove strane razuma. Naša politička situacija je licemerna, cinična, kao i sve ostalo u zemlji i ko god da se upusti u raspetljavanje, naići će na reakcije podeljene matematički, kao birački glasovi. Izguraću svoju posvećenost promenama do kraja, mislim da je to pošteno, i nadam se da će se stvari odvijati tako da nakon 11. maja više nikad neću morati da se pentram na pozornicu na kojoj nema muzičkih instrumenata...

Da li ste zadovoljni postignutim u prošloj godini?
- Prošla godina bila mi je jedna od najgorih u životu, i iskreno se nadam da joj naredne neće konkurisati u tome, jer sam gotov. Nisam bio od velike koristi, suočio sam se s najgorim šljamom koji gamiže ovom planetom i stigla su me razočaranja koja nas obično i stignu kad usporimo na krivinama zrelih godina. Srećom, Jovana, Jelena i Aleksa vratili su me u igru svojim uspesima i kreativnošću, tako da su lepi poslednji trenuci godine poništili njen ružni početak. Ne mislim da se nečega možeš rešiti okretanjem stranice na kalendaru, ali mi je ipak drago da je dve hiljade sedma prošla, mater joj...

Imate li vremena za pisanje, napreduje li knjiga?
- Olja je preuzela većinu ogromnog tereta priprema filma na sebe, tako da sam nastavio rad na davno započetoj knjizi o detinjstvu. U njoj nema aktuelnosti, politike, vulgarnosti, i na pomenutim koncertima uverio sam se da nove priče publiku razgaljuju koliko i mene dok sam ih pisao, što je odličan znak. No, svaka čast mom detinjstvu, ali Aleksino detinjstvo je to koje je na snazi. Zbog Alekse meni ne pada na pamet da bežim u lepša vremena, nego da živim u lepšim vremenima, ponovo...

Da li radite i na novim pesmama, novom studijskom albumu?
- Nove pesme zamišljene su kao „muzika iz romana“, neke od njih sam čak i izveo, onako, u radnoj verziji na ovim malim koncertima, i svi su gurali mobilne telefone da ih snime. Pa, to im je, kanda, i sudbina, jer ne nameravam da ih studijski snimim sve dok se ne overe u pozorištima širom sveta. Zamislio sam to kao poklon uz premijeru, promociju, monodramu, koncert, kako god da taj događaj nazovemo do kraja? A telefondžije nek snimaju. I to je neki sport...

Božićno slavlje
Kako porodica Balašević proslavlja Božić?
- U našoj kući Božić se slavio i pre nego što je ovde ponovo ušao u modu. Moj deda je palio sveću i bacao orahe „u ime oca i sina“, daleko pre nego što su svi ovi Naprasno Kršteni i Pokršteni probrali prste kojim će se ubuduće krstiti. Još tad sam naučio da naši praznici vrede tek onda kad raduju i komšije koje ne slave toga dana. Seče se kolač, sprema šaran, pasulj, priprema koljivo. Nema trubača, badnjaka, pucnjave uvis, to u Pravoj Vojvodini nikad nije bio običaj...

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: TOKIO HOTEL U SRBIJI   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 9:40 am

Popularni nemački tinejdžerski bend „Tokio hotel“ će 29. marta 2008. nastupiti u „Beogradskoj areni“, a karte, čija cena još nije određena, u prodaju će biti puštene za desetak dana.

- Procenili smo da „Tokio hotel“ ima publiku u Srbiji i zato smo odlučili da ih dovedemo. Još nismo odredili cenu karata, a ulaznice će biti puštene u prodaju u narednih desetak dana - rekao je za „Blic“ Đorđe Milutinović, direktor „Beogradske arene“, koja organizuje koncert popularnog pop benda.
Grupa koju čine četvorica tinejdžera, braća Bil i Tom Kaulic, Georg Listing i Gustav Šefer, osnovana je 2001. godine u Magdeburgu pod imenom „Devilish“, a 2003. godine ime menjaju u „Tokio hotel“. Nakon učešća na nekoliko lokalnih takmičenja talenata, primetio ih je producent Peter Hofman, a početkom 2005. godine objavljuju singl „Durch den Monsun“ koji je zauzeo 15. mesto na nemačkoj top-listi. Debitantski album „Schrei“ objavljuju u septembru 2005. godine, a sa ove ploče su skinuti veliki hitovi „Rette Mich“ i „Der Letzte Tag“. Drugi album „Zimmer 483“ su objavili u junu ove godine, a na njemu se nalaze i engleske verzije njihovih najvećih hitova. Četvorica tinejdžera iz Magdeburga su trenutno neverovatno popularni u Evropi, naročito u Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj i Francuskoj, a do sada su, samo u Nemačkoj prodali više od tri miliona ploča.

izvor :BLIC


PS.
e ovako ljudi,ako imate imalo mozga otidjite na koncert (martinke na noge,palica ili palija u ruke i UDRI) Smile Smile Smile Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: NOVI ALBUM SEKE ALEKSIC ROFL   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 10:37 am

Novi, četvrti po redu album Seke Aleksić biće pušten u prodaju u utorak, 27. novembra. Svi će uskoro imati priliku da uživaju uz 11 novih hitova Seke Aleksić!

www.sekaaleksic.com/home.htm
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Gorillaz D sides   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 10:39 am

Gorillaz 'D Sides'

Album 'D-Sides' donosi izbor sa B-strana singlova skinutih sa multiplatinastog albuma ''Demon Days'', ranije demo snimke i do sada neobjavljene stvari, uključujući i bonus disk sa remiksevima. Tu je i pesma ''Hong Kong'' koju su Gorillaz snimili za Warchild. Ona je sasvim neočekivano postala hit tokom prošlogodišnje Demon Days turneje, a u ovoj verziji je sa gudačkom sekcijom. Saradnja sa The Bees je zabeležena u ''Bill Murray'' a apokaliptični trash-pop su demonstrirali ''We Are Happy Landfill''. ''Stop The Dams'' je još jedna saradnja, ovog puta sa Einerom Ornom iz Sugarcubes i u njoj protestvuju zbog izgradnje brana u islandskoj divljini. Demo snimci ''People'' (koja je kasnije postala singl ''Dare'') i ''Don't Get Lost In Heaven'' daju mogućnost da zavirimo u kreativni proces benda, dok mandarinska verzija ''Dirty Harry'' pokazuje kako bi Gorillaz zvučali da su rođeni istočno od reke Jangce, a ne u divljini Essexa. D-Sides bonus CD sadrži devet remixa, a među njima su i oni koje su uradili DFA, Junior Sanchez i Hot Chip. D-Sides je objavljen posle uspešnog G-Sides, kolekcije B-strana sa njihovog prvog albuma ''Gorillaz''.

Spisak pesama:

CD1:
1. 68 State FEEL GOOD INC. B-SIDE
2. People DARE DEMO
3. Hongkongaton DIRTY HARRY B-SIDE
4. We are Happy Landfill WEBSITE ONLY DOWNLOAD
5. Hong Kong WARCHILD
6. Highway (Under Construction) DARE B-SIDE
7. Rockit DEMO - DEMON DAYS SESSION
8. Bill Murray FEEL GOOD INC. B-SIDE
9. The Swagga DEMON DAYS LTD EDITION
10. Murdoc is God DIRTY HARRY B-SIDE
11. Spitting Out the Demons FEEL GOOD INC. B-SIDE
12. Don't Get Lost in Heaven DEMO VERSION
13. Stop the Dams KIDS WITH GUNS/EL MANANA B-SIDE

Bonus disc:
1. DARE (DFA Remix)
2. Feel Good Inc (Stanton Warriors Remix)
3. Kids With Guns (Jamie T's Turns To Monsters Mix)
4. DARE (Soulwax Remix)
5. Kids With Guns (Hot Chip Remix)
6. El Manana (Metronomy Remix)
7. DARE (Junior Sanchez Remix)
8. Dirty Harry (Schtung Chinese New Years Remix)
9. Kids With Guns (Quiet Village Remix )

Izvor: Kontra
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 4:57 pm

POBEDA NARODNJAKA

Produkcija „Grand" imala najveće štampane tiraže u 2007. godini, rekorder folkerka Seka Aleksić sa 300.000 nosača zvuka



Albumi pevača „Grand produkcije" imali su najveće štampane tiraže u 2007. godini u Srbiji, pokazuju podaci iz elektronskog kataloga Narodne biblioteke Srbije (NBS). „Grand produkcija" je navela da je prvi tiraž albuma „Kraljica" Seke Aleksić objavljen u 250.000 CD primeraka i 50.000 kaseta.


‘Brejkersi' 4.000, ‘Disciplina' 2.000, ‘Otmičari' - 500

Krajem prošle godine PGP RTS je novi album „Partibrejkersa" - „Sloboda ili ništa" štampao u početnom tiražu od 4.000 diskova. Album „Kada kažeš muzika, na šta tačno misliš, reci mi?" sastava „Disciplina kičme" PGP je štampao na 2.000 diskova, a album „Oružjem protivu otmičara" („Znaš ko te pozdravio") „Maskom" je štampao u 500 primeraka


Prema podacima sada dostupnim u katalogu NBS (podaci o tiražu albuma Zdravka Čolića nisu dostupni), „Grand" je u tiražu od po 200.000 diskova štampao albume Ane Kokić „Šta će meni ime", Ace Pejovića „U mojim venama", Saše Matića „Poklonite mi nju za rođendan" i Indire Radić „Lepo se provedi", kao i kompilaciju „Nove zvezde Granda" i najveće hitove Lepe Brene. U tiražu od 150.000 CD-ova objavljeni su folk „projekti" Olje Karleuše, Đanija, Dare Bubamare, Selme Bajrami, Darka Filipovića, kao i kompilacija „Grand superhitovi". Po 120.000 diskova zaslužili su Sejo Kalač, Stoja, Taša Kojić, Tina Ivanović, dok su albumi Ljube Aličića, Bore Drljače, Lepe Lukić i hitovi Mileta Kitića imali tiraže od po 100.000 CD-ova.

U katalogu NBS vidi se da su se „Grand produkciji" najviše približili pop pevači Vlado Georgiev (singl „Do svitanja") i Marija Šerifović („The best of - Molitva") sa po 150.000 primeraka. Novi album „Pola moga svijeta" crnogorskog pop pevača Sergeja Ćetkovića krajem prošle godine objavljen je za „Siti rekords" u početnom tiražu od 50.000 CD-ova, a Ćetkovićev koncertni disk od 150.000 primeraka. Tiraž od 50.000 štampanih diskova bio je u 2007. uglavnom standardan za nova izdanja „Siti rekordsa" (albumi Milene Vučić, Saše Kovačevića, Tijane Dapčević, grupa „Kolonija", „Akapulko", „Flamingosi", „Magazin", „Đogani"...). Od rok sastava u prošloj godini najveći štampani tiraž imala je „Riblja čorba" sa 100.000 diskova albuma „Trilogija" za „Siti rekords".
(Ag.)

Izvor: Press
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSre Jan 09, 2008 4:58 pm

Film o Stonsima u aprilu
|||| - 09.01.2008. - 12:54
Film o legendarnom bendu Rolling Stones, u režiji oskarovca Martina Skorsezea, konačno će ugledati svetlost dana 4. aprila ove godine, u Americi.



PREMIJERA Film "Shine a light" koji je sniman tokom dve noći 2006. godine, u njujorškom "Beacon Theatre", premijerno je trebalo da bude prikazan još u septembru prošle godine.
Odlaganje planirane projekcije bilo je neminovno zbog pretrpanog rasporeda reditelja, kao i zbog prošlogodišnje turneje benda u okviru koje smo i mi, na beogradskom Ušću, imali priliku da ih slušamo.
Film, koji je uradjen u formi dokumentarca, sadrži retke arhivske snimke, intervjue sa članovima benda, kao i atmosferu iz bekstejdža. U filmu se pojavljuju pevačica Kristina Agilera kao i "polovina" benda White stripes, Džek Vajt.

Izvor: 24 Sata
Nazad na vrh Ići dole
blackmore
Punoljetnik
Punoljetnik
blackmore


Broj poruka : 45
Godina : 32
Location : Brcko, RS bih
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 3:40 am

Firestata ::
POBEDA NARODNJAKA

Produkcija „Grand" imala najveće štampane tiraže u 2007. godini, rekorder folkerka Seka Aleksić sa 300.000 nosača zvuka


nosac zvuka? nemojte me ba ljudi zajebavat!
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 8:49 am

blackmore ::
Firestata ::
POBEDA NARODNJAKA

Produkcija „Grand" imala najveće štampane tiraže u 2007. godini, rekorder folkerka Seka Aleksić sa 300.000 nosača zvuka


nosac zvuka? nemojte me ba ljudi zajebavat!
hahhaa jbga novinari su to Smile
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 8:50 am

„Blic“ vas vodi na nastup Benasija
Autor: A. N. | 10.01.2008

Na dočeku Srpske nove godine koji 13. januara u beogradskom „Ekspo centru“ organizuje „Tuborg“ nastupiće popularni italijanski di-džej Beni Benasi, Švajcarac Iv Larok i tim „Selektid“ di-džejeva.

Karte u pretprodaji koštaju 1.100 dinara i mogu se kupiti u Bilet servisu, „Tiketlajnu“, „Mamutu“, prodavnicama IPS-a i „Komtrejd“ šopovima. Benasi je rođen 1967. godine u Milanu, a karijeru je započeo krajem osamdesetih zajedno sa svojim rođakom Alijem Benasijem. Nakon velikog uspeha singla „I Feel Fine“, Benasi objavljuje album „Hypnotica“ sa kojeg je skinut veliki hit „Satisfaction“. Svoju poziciju jednog od najpopularnijih haus di-džejeva Benasi je učvrstio albumima „Pumphonia“ i „Phobia“. Prvih troje čitalaca koji se danas od 12.00 do 12.05 jave na telefon 011/3334-620 dobiće po dve karte za žurku u „Ekspo centru“.

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Ramb0.
Maloljetnik
Maloljetnik
Ramb0.


Broj poruka : 10
Godina : 32
Location : de_dust2, de_nuke
Datum upisa : 10.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 9:41 am

OMG!!! Koliko si vremena proveo pisajuci ovo... ili si samo kopirao odnekle... scratch lol!
Nazad na vrh Ići dole
blackmore
Punoljetnik
Punoljetnik
blackmore


Broj poruka : 45
Godina : 32
Location : Brcko, RS bih
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 10:12 am

Ramb0. ::
OMG!!! Koliko si vremena proveo pisajuci ovo... ili si samo kopirao odnekle... scratch lol!

hehe, ma kopira on... www.burek.co.yu...
Nazad na vrh Ići dole
Ramb0.
Maloljetnik
Maloljetnik
Ramb0.


Broj poruka : 10
Godina : 32
Location : de_dust2, de_nuke
Datum upisa : 10.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 1:41 pm

Ma gay ostaje gay... gdje bi on odvojio 20 minuta da otkuca 2 stranice.... lol!
Nazad na vrh Ići dole
LjubavJeMojaDestinacija
Punoljetnik
Punoljetnik
LjubavJeMojaDestinacija


Broj poruka : 41
Godina : 110
Location : Ljubav
Datum upisa : 09.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 2:23 pm

veci je gej ako ih otkuca
Nazad na vrh Ići dole
http://www.fuzzymanya.blogspot.com
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 6:47 pm

ma kucam ja ovo,sta vam je ljudi,ja sam poznati daktilograf..ali molicu bezz offtopica...vratimo se na temu! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeČet Jan 10, 2008 6:50 pm

Novogodišnji operski koncert 13. januara u Narodnom pozorištu
Autor: Beta | 10.01.2008 - 18:12

Tradicionalni novogodišnji operski gala koncert na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu biće održan 13. januara, najavljeno je danas iz nacionalnog teatra.

Na koncertu će nastupiti solisti, orkestar i hor Narodnog pozorišta, pod dirigentskom upravom Dejana Savića, Zorice Mitev Vojnović i Đorđa Stankovića, navodi se u saopštenju.

Na programu će biti arije iz popularnih opera Đakoma Pučinija, Gaetana Donicetija, Đuzepea Verdija, Džordža Geršvina, Žorža Bizea, Đoakina Rosinija, Ruđera Leonkavala i drugih kompozitora.

Reditelj programa je Ivana Dragutinović, a scenografiju su osmislili Aleksandar Zlatović i Miraš Vukašinović.

izvor:Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimePet Jan 11, 2008 12:16 pm

Uz pesmu i za Srpsku novu godinu
U nedelju uveče, u drugoj „najluđoj noći”, očekuju se nastupi najvećih estradnih zvezda na trgovima širom Srbije. Organizovanje proslave i u kafanama i klubovima

Željko Samardžić
(Foto P. Pavlović)



Obično se kaže – Srbima nikad dosta slavlja. Još jedno u nizu ovih januarskih veselja jeste i „naša” nova godina, odnosno doček 2008. po Julijanskom kalendaru. Kao i svake godine, opet će veče 13. januara biti obeleženo na trgovima, u kafanama, kafićima, na trgovima, ulicama…
Osim što narod slavi uz „iće i piće”, Srpska nova godina je, kao i „obična”, još jedna od prilika da ovdašnji muzičari stave „još koju paru u džep”. Većina domaćih muzičara odavno je ugovorila nastupe u „drugoj najluđoj noći”, pa će estradne zvezde opet obeležiti tu noć, budući da nema grada u Srbiji gde neko od muzičara pop, rok i folk provenijencije ne nastupa. Na trgovima brojnih srpskih gradova odzvanjaće pesme Bajage, Marije Šerifović, Cece, „Riblje čorbe”, Seke Aleksić, Željka Joksimovića...

Čačani će za doček Srpske nove godine imati priliku da vide i čuju Svetlanu Ražnatović i to na gradskom trgu. Ražnatovićka je i pre tri godine pevala u Čačku za doček godine po julijanskom kalendaru. Njena koleginica, folk pevačica Seka Aleksić, pevaće na Trgu kralja Milana u Nišu.

U Valjevu, na gradskom trgu, u nedelju uveče će svirati beogradska grupa „Riblja čorba”, dok će grupa „Bajaga i instruktori” zabavljati Šapčane na centralnom gradskom trgu.

Na platou kod Doma kulture u Boru će nastupiti prošlogodišnja pobednica „Evrosonga” Marija Šerifović koja će nešto pre toga pevati u Sportskoj hali u Vranju, a u ponoć će Borane dodatno zagrejati trubači uz vatromet.

Leskovac će u nedelju uveče ugostiti Željka Joksimovića. Popularni pevač će zabavljati publiku na Širokoj čaršiji.

Kragujevčani će u Srpsku novu godinu ući uz pesmu Željka Samardžića na Trgu kod krsta.

– Ovo će biti moj jubilarni, deseti nastup u Kragujevcu. Srećan sam što ću Srpsku novu godinu dočekati u srcu Šumadije. Za mene je taj nastup od izuzetnog značaja, pogotovo zbog toga što su moji koncerti uvek odlično posećeni u tom gradu i mislim da se moje dugogodišnje druženje sa kragujevačkom publikom može nazvati obostranom ljubavlju.

Samardžić priča da je doček nove godine za njega pravo veselje i smatra to svečanim činom i svaki put želi da razmeni dobru i pozitivnu energiju sa publikom. On demantuje priče da su svirke za dočeke prilika da muzičari zarade mnogo novca. Željko Samardžić još dodaje da se honorari ne razlikuju previše u odnosu na obične koncerte.

Opština Zaječar organizuje doček pravoslavne nove godine čije će zvezde biti „Flamingosi”, a osim njih nastupiće i duvački orkestar „Barka”. Paraćince će zabavljati grupa „Rič bič”, dok će u Svilajncu nastupiti Miki Jevremović.

I beogradska grupa „Legende” dočekaće Srpsku novu godinu radno – na gradskom trgu u Banjaluci.

– Nama takvi nastupi veoma znače, jer je to prilika kada nas veći broj ljudi može videti i čuti. Na našim koncertima je, uglavnom, publika koja nas voli, a ovo je prilika da nas čuju još neki koji nas inače ne slušaju i možda ne bi došli na naš koncert. A pošto su ti nastupi bolje plaćeni nego obične svirke, onda je to još primamljivije, ali moram da priznam da cifre koje se pominju u javnosti povodom honorara za novogodišnje nastupe nisu realne. Mnogi preuveličavaju te cifre, podižući tako sebi vrednost i važnost. Naši nastupi za dočeke ne razlikuju se mnogo od regularnih koncerata. Uvek polazimo od toga da su u nekom gradu tražili nas – grupu „Legende” i baš zato znaju šta mogu da očekuju – priča Zoran Dašić, jedan od članova ovog sastava.

Srpska nova godina će, osim na trgovima, biti dočekana i u brojnim kafanama, restoranima, klubovima. U beogradskim klubovima publiku će zabavljati brojni di-džejevi. Tako će u „Ekspo centru” u nedelju uveče nastupiti jedan od najpopularnijih italijanskih di-džejeva Beni Benazi, poznat po numeri „Satisfaction”. Uz Benazija, muziku će puštati Iv Larok i brojni domaći di-džejevi.

U klubu „Virus” slaviće se „rege Srpska nova godina”. Muziku će, pored beogradskog „Trenčtaun rokers saund sistema”, puštati čuveni britanski di-džej Rodigan. Ovo će biti treće gostovanje čuvenog rege di-džeja za Srpsku novu godinu u Beogradu.

Londonski duo „Fristajlers” nastupiće u klubu „Plastik”, na „Akademiji” će posetioce zabavljati Šapa, Skaj Vikler i Kojot, dok će u „Planet Bigzu” za gramofonima biti di-džejevi Markus i Sebastijan, odnosno „Son Kite”.

Iako se ovdašnji muzičari obično utrkuju da „uglave tezgu” za Srpsku novu godinu, za jednu od najvećih zvezda na našim prostorima – Zdravka Čolića – to ne važi. Priča nam da nikada nije radio za Srpsku novu godinu, pa tako neće raditi ni ove, 2008. U stvari, neće nikad ako, kako kaže, ostane pri ovoj pameti.

– Za mene je to veče kada se sedi u kafani. Mi smo sedeli sedamdesetih godina, kada se nije smelo, kod Šace u Šafarikovoj, ili u hotelima „Union”, „Mažestik”, „Metropol” i dolazili smo tamo čak iz Sarajeva, samo da bi se veselili te večeri. Jednom sam čak i u uniformi slavio Srpsku novu godinu. To je za mene kafanska nova godina i nikada ne bih mogao da pevam te noći na nekom trgu. Navikao sam se da sedim u kafani, veselim se, slušam tamburaše kako sviraju i ja tako zamišljam Srpsku novu godinu. Nikako ne zamišljam kao nastupam te noći. – izričit je bio Zdravko Čolić.

Jelena Koprivica

Izvor: Politika
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimePet Jan 11, 2008 12:17 pm

Opisivanje punog kruga
Plan diskografskih kuća da softverski zaštite autorska prava na nosačima zvuka pokazuje se kao neuspešan

Logo kompanije „Napster”


Čelni ljudi „Napstera”, jednog od najpoznatijih servisa za onlajn prodaju muzike, odlučili su da u svoju ponudu vrate nezaštićeni MP 3 format. To znači da će, slično servisu iTunes, i na „Napsteru” od druge polovine ove godine biti moguće skidanje fajlova koji će sa sigurnošću raditi na svim MP 3 uređajima, što do sada nije bio slučaj.
Da podsetimo, za „Napsterovo“ ime se vezuje rađanje piraterije u digitalnom obliku. Prvobitno nastao kao program za tzv. peer to peer razmenu fajlova, ovaj internet-servis postavio je softverski kamen temeljac za ilegalno skidanje muzičkih fajlova sa globalne mreže, što su diskografski moguli označili kao glavni uzrok gubitaka koji se mere milijardama dolara.

Šon Foning, student na Nortistern univerzitetu u Bostonu, kreirao je ovaj program kako bi olakšao pronalaženje muzičkih fajlova na Internetu. Lak za upotrebu, „Napster” je brzo osvojio simpatije korisnika svojom ogromnom datotekom pesama.

Naravno, nastao je problem izmirenja autorskih prava. Cehovska organizacija američkih diskografskih kuća obezbedila je 1999. servisu širok publicitet podižući optužnicu protiv njega i zahtevajući gašenje „Napstera” zbog ilegalnog transfera fajlova. Broj korisnika premašio je 25 miliona, što je dovelo do pritužbi članova grupe „Metalika“, Madone i drugih izvođača.

Sud je 2001. doneo odluku kojom se nalaže gašenje servisa i isplaćivanje milionskih odšteta koje su prvobitnu verziju „Napstera“ odvele u bankrot. Firma je kao servis za legalno skidanje zaštićenih fajlova počela sa radom dve godine kasnije, kada je pravo na korišćenje imena stekla firma „Roksio“.

Poučena ovim neprijatnim iskustvom, diskografska industrija je uložila sredstva u razvijanje tzv. DRM tehnologije koja je imala za cilj da onemogući pirateriju. Umnožavanje digitalnih snimaka nije smanjivalo njegov kvalitet, kao što je to bio slučaj ranije sa audio-kasetom.

Iako su sve veće diskografske kuće prihvatile ugradnju zaštitne tehnologije na svojim izdanjima, uspon onlajn servisa za prodaju muzičkih fajlova doveo je čelne ljude u diskografskim kućama do zaključka da DRM tehnologija nije vratila uložena sredstva.

Nevolja je bila u tome što je ovom tehnologijom bilo moguće zaštititi cede-romove a ne obične audio-kompakt diskove. Cede-romovi nisu mogli da reprodukuju zvuk na svakom muzičkom uređaju, što je dovelo do revolta kod kupaca, koji se dodatno pojačao kada su otkrivene njegove kontraindikacije na kompjuterske operativne sisteme, koji su često „padali“ prilikom puštanja zaštićenih nosača zvuka.

Sa druge strane, razmena fajlova se pokazala kao izuzetno marketinško sredstvo čineći format kompakt diska prevaziđenim standardom. Suočene sa mogućnošću potpunog nestanka, diskografske kuće sada moraju da se prilagođavaju potrebama tržišta, a ne obrnuto, što je bio slučaj do pre neku godinu.

Izvor: Politika
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimePet Jan 11, 2008 12:17 pm

Rambo za novi album od fanova skuplja pare

Autor: N. Dž. - A. N. | 11.01.2008

Rambo Amadeus, poznati muzičar, odlučio je da osigura sebi bezbrižan rad na novom albumu „Hipišizik metafizik“ te je otvorio dinarski i devizni račun kako bi svi donatori, odnosno fanovi uplaćivali honorar po svojoj želji, a on bi se više koncentrisao na svoj umetnički rad.

„Priznaćete, Rambovi tekstovi i muzika su ono što je najzanimljivije u njegovom delovanju, tako da pokušavamo da pronađemo bezbolan način da mu se osigura bezbrižan rad u studiju na novoj ploči ‘Hipišizik metafizik’ i ostalim porizvodima. U nameri da stimulišemo autorski rad sve inspirisanijeg RASMC-a, pokrenuli smo sledeću akciju: Pozivamo vas da mu uplatite honorar po sopstvenom nahođenju, u visini koju sami odredite, uz naznaku na uplati ‘Skromni doprinos autorskom radu’. Ukoliko odaziv bude OK, Rambo će se više koncentrisati na stvaranje novih dela, rasterećen ekonomskim nužnostima koje donosi savremeni porodični život. Manje će se baviti poslovima koji su nevezani za muziku, samim tim od njega ćemo dobiti više“, stoji u saopštenju na Rambovom zvaničnom sajtu, potpisanom sa „Glavni Štab“. Na kraju saopštenju pod stavkom P.S. piše: „Logično je očekivati da oni koji budu uplaćivali više mogu očekivati i neke ekskluzivne materijale kojih zapravo nema ni u slobodnoj prodaji ni na netu.“
- Svestan sam činjenice da će ovo izazvati podsmeh kod većeg dela auditorijuma, ali ja sam navikao na to. I onaj što je izmislio točak, bio je nekome smešan - kaže Rambo Amadeus za „Blic“ i ističe da izlazak novog albuma ipak neće zavisiti od uplaćene svote na računu.
- Album neće zavisiti od toga. Ovo je skretanje pažnje tržišta da, ukoliko čovek sledi svoj ukus, onda ima poteškoća sa finansijskim efektom svog rada. Ipak, neće biti kompromisa kada je u pitanju krajnji oblik proizvoda - kaže popularni muzičar i dodaje da u prvih 48 sati niko ništa nije uplatio.
- Očekujem, čak, da ne dobijem nijedan dinar. To je više ispitivanje fenomena modernog tržišta. Ja posmatram to kao sociološki fenomen - priča on o ovom revolucionarnom pokušaju u Srbiji. Rambo je i do sada bio poznat kao muzičar koji na razne načine iznenađuje publiku.
- Nije teško u jednoj provincijalnoj zemlji biti prvi. Mi smo nekrofilsko društvo i jedva čekamo da neko umre da počnemo da ga cenimo i ističemo njegove zasluge. Mene to ne uzbuđuje, više volim da sada živim dobro - zaključuje Rambo Amadeus koji, inače, nije usamljen u ovakvom razmišljanju i „interakciji“ sa fanovima. Kultni riječki bend „Let 3“ pokrenuo je sredinom 2005. neobičnu akciju pod nazivom „Plati, pa kreiraj“ u kojoj su fanovi, koji uplate određeni novčani iznos na račun benda, mogli da utiču na izbor pesama i izgled omota albuma „Bombardiranje Srbije i Čačka“. Naravno, ljudi koji su donirali više para imali su i više uticaja pa su mogli da utiču čak i na sadržaj spotova ili izbor odeće koje će članovi grupe nositi na koncertima! Na kraju akcije, oduševljeni Riječani su saopštili da je sakupljeno čak 4.200 evra...

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimePet Jan 11, 2008 12:18 pm

„Čorba“ planira koncert na „Marakani“
Autor: E.B. | 11.01.2008 - 08:48

Rok grupa „Riblja čorba“ nedavno je objavila CD i DVD sa koncerta u „Areni“, a do kraja ove godine, u kojoj slavi tri decenije postojanja, planira da objavi album i nastupi na „Marakani“.

- Živi CD i DVD se zove „Gladijatori u BG areni“ jer je koncert zaista bio velika borba - trajao je dva i po sata i 29 pesama smo otpevali. Mislim da smo svi tamo bili gladijatori, i narod i mi na bini“ - rekao je agenciji Beta frontmen „Riblje čorbe“ Bora Đorđević. U godini kada „Riblja čorba“ slavi tri decenije postojanja, Đorđević kaže da se nada da će do jeseni grupa uspeti da snimi i objavi novi album, i dodaje da mu je želja da „Čorba“ održi koncert na „Marakani“.
- Čak sam razgovarao sa našim menadžerom Ganetom Pecikozom, Draganom Džajićem i Zvezdanom Terzićem oko koncerta na „Marakani“. Mada mi to trenutno deluje jako, jako krupno - kaže Bora.


Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimePet Jan 11, 2008 5:20 pm

SITNOOO!
Za najbolju pesmu Beovizije rame uz rame takmičiće se Goca Tržan, Jelena Tomašević, Bjuti kvins, Negativ..


Na jučerašnjoj konferenciji za štampu u RTS najavljena je Beovizija 2008, koja će se održati 19. i 20. februara. Ovogodišnji, šesti po redu muzički festival odvijaće se u Centru “Sava”, u koprodukciji RTS i “Mega Tona”. Nakon objavljenog konkursa, selekciona komisija je od stotinak pesama odabrala 20 kompozicija koje će se takmičiti 19. februara na polufinalnoj večeri. Deset kompozicija će izboriti pravo učešća u finalu festivala i to 20. februara.

Među učesnicima Beovizije, pored anonimnih izvođača, pojaviće se i Goca Tržan, Jelena Tomašević, Bjuti kvins, Negativ, Studio “Alektik” i Cveta Majtanović. Pobednik će biti izabran na osnovu glasova gledalaca i glasova žirija.

Kao nosilac evrovizijskih prava RTS će pobednika festivala Beovizija 2008 delegirati kao predstavnika Srbije na takmičenje za Pesmu Evrovizije 2008, koja će se održati u maju u Beogradskoj areni. Inače, u revijalnom delu prve takmičarske večeri nastupiće gosti iz inostranstva, kao i zvezde domaće muzičke scene.

Izvor: Kurir
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSub Jan 12, 2008 8:27 am

Drum n bass legende prvi put u Beogradu

Ljubitelji kvalitetnog drum n bass zvuka konačno će imati priliku da u subotu u klubu Akademija čuju i vide čuveni britanski sastav Cause 4 concern.

U proteklih sedam godina, C4C je napravio ogroman uspeh na drum n bass sceni, a Optiv, Tobi, Mark i Stjuart pronašli su se u drm n bass-u nakon što su od osamdesetih gopdina, svako na svoj način, prolazili kroz različite muzičke pravce. Od elketra, popa, acid jazz-a i tehna, pravaca koji su jako zastupljeni u njihovoj podugačkoj listi izdanja, C4C je prvi veći uspeh napravio 2001. godine, kada je osvojio nagradu prestižnog magazina «Knowledge» za najbolji dolazeći sastav.
Od tada, ekipa je radila sa ogromnim upehom i u saradnji sa vodećim producentima na d 'n' b sceni, kakvi su Teebee, Fierce, Matrix, Rymetyme, Stakka & Skynet...
Svojim inovativnm i jedinstvenim stilom, ostavili su traga u klubovima širom sveta, a posle nekoliko godina pauze ekipa se ponovo okupila i novim albumom Pandemic najavila povratak tamo gde joj je i mesto – u samom vrhu elektronske muzičke scene. C4C je jedan od retkih drum n bass sastava koje beogradska publika nije imala priliku da ranije vidi bilo gde u zemlji, a bolji poznavaoci najnekomercijalnijeg elektronskog zvuka svakako neće propustiti priliku da se «zabrinu» na licu mesta, jer C4C zvuk nikoga ne ostavlja ravnodušnim.
Cena karte iznosi 400 dinara, a pored C4C, nastupa i definitivno najkvalitetniji domaći sastav, Codex.



Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Firestata
Podpukovnik
Firestata


Broj poruka : 90
Godina : 32
Location : Brcko
Datum upisa : 05.01.2008

Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitimeSub Jan 12, 2008 8:27 am

Stefanovski, Topić i Rambo 16. februara u Centru „Sava“

Autor: S. S. | 12.01.2008 - 10:44


Dado Topić, Vlatko Stefanovski i Rambo Amadeus, nastupiće zajedno 16. februara u Centru „Sava“ od 20 časova u pratnji „Big benda“ Radio-televizije Srbije.

Čuveni muzičari eks-Jugoslavije Topić, vođa grupe „Tajm“ iz Zagreba, Stefanovski, bivši lider grupe „Leb i Sol“ iz Skoplja i Rambo Amadeus, Beograđanin rođen u Herceg Novom, izvešće svoje najveće hitove u novim, džez aranžmanima.
Ovim koncertom „Big bend“ proslavlja 60 godina postojanja. Orkestar je osnovan 1948. godine pod imenom Zabavni orkestar Radio Beograda. Prvobitno je imao i gudače, a od 1954. su samostalno nastavili sa radom u big bend formaciji.
Za 60 godina orkestar je nastupao na najeminentnijim svetskim džez festivalima i često bivao nagrađen.
Sa „Big bendom RTS“ nastupale su najveće svetske zvezde džez muzike: Klark Teri, Beni Golson, Rej Čarls, Džoni Grifin, Majnard Ferguson, Toni Skot, Natan Dejvis, Don Bajas, Ed Tigpen, Džerom Ričardson...
„Big Bend“ ima veliki repertoar dela klasičnog džeza, ali i evergrin i filmske muzike. Njihovo izvođenje etno džeza proisteklog iz našeg kulturnog nasleđa oduševljeno je prihvatila publika širom sveta.


Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novosti iz svijeta muzike Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti iz svijeta muzike   Novosti iz svijeta muzike Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novosti iz svijeta muzike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
SSA FORUM :: Umjetnički kutak :: Muzika-
Skoči na: